Кой може да направи "требъл" тази година

С приближаването на решаващите мачове от първенствата, както и от Шампионска лига и Лига Европа, все по-малко отбори имат шанс за требъл, като бройката вече стигна до седем отбора.

Ювентус - Италианският шампион е на път да спечели отново титлата в Серия А, като момчетата на Масимилиано Алегри са лидери и имат комфортна преднина от 14 точки на върха. Вчера "старата госпожа" елиминира Фиорентина от Купата на Италия и се класира за финала, след като го победи с 3:0. В Шампионска лига Юве е на 1/4-финалите, където ще се изправи срещу френския Монако.

Байерн (Мюнхен) - Немският тим има комфортна преднина от 10 точки на върха в Бундеслигата пред втория Волфсбург. Играчите на Пеп Гуардиола в сряда ще срещнат Байер (Леверкузен) в среща от 1/4-финалите на Купата на Германия. В най-комерсиалния футболен турнир баварците са сред фаворитите, като на 1/4-финалите ще имат за противник португалския Порто.

Барселона  - Барселона остана единственият представител на Испания в битката за требъла. Лео Меси и компания са на върха в Ла Лига, като имат преднина от четири точки пред вечния си съперник Реал Мадрид. За Купата на Краля играчите на Луис Енрике вече се класираха за финала, а там ги чака Атлетик (Билбао). В Шампионска лига Барса ще срещне френския шампион Пари Сен Жермен.

Пари Сен Жермен - Френският шампион е единствения тим, който все още се бори не на три, а на четири фронта. Във местното първенство ПСЖ има преднина на върха от една точка пред Лион, а в Шампионска лига среща Барселона. В сряда играчите на Лоран Блан срещат Сент Етиен в 1/2-финалния мач за купата на Франция, а в събота ще играят с Бастия, финал за Купата на Лигата.

Динамо (Киев) - Киевският отбор има аванс от седем точки на върха в местната Премиър лийг, за Купата на Украйна спечелиха първата 1/2-финална среща срещу Зоря с 2:1. В турнира за Лига Европа те ще се изправят срещу Фиорентина в 1/4-финалите.

Брюж - Белгийците са сред аутсайдерите в Лига Европа, но преди 39 години стигат финала за Купата на Уефа и сега се надяват отново да стигнат там. Следващият им съперник в турнира е Днипро. В Про Лигата на Белгия те са на върха с преднина от четири точки, а и вече спечелиха Купата на страната, като победиха Андерлехт с 2:1 на финала.

Волфсбург - Германците са едни от най-големите аутсайдери в битката за требъл, тъй като изостават с 10 точки от Байерн (Мюнхен) в Германия. Въпреки това те продължават да се борят с всички сили за мечтаните три трофея, като вече се класираха на 1/2-финала за Купата на Германия, а в Лига Европа са сред фаворитите, а в следващата фаза се изправят срещу Наполи.