Кой е скучен? Юнайтед на косъм от успеха в 6-голов трилър (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед отново не можа да зарадва феновете си с победа в английската Висша лига, но поне избяга от стереотипа на най-скучния европейски гранд, след като участва в един от най-паметните мачове от началото на сезона в Премиърлийг.

„Червените дяволи“ бяха на косъм от важен успех като гост на Нюкасъл, но попадение в последната минута на „свраките“ фиксира зрелищното равенство 3:3 за радост на зрителите на стадион „Сейнт Джеймсис Парк“.

Голеадата започна още в 9-ата минута със спорна дузпа в полза на Манчестър Юнайтед, когато след центриране от ъглов удар Маруан Фелайни стреля с глава в наказателното поле и нацели ръката на пазещия го Мбемба. Защитникът на домакините не гледаше към топката, но бе протегнал ръката си в очевиден опит да попречи на съперника да играе с нея, а и промени движението на кълбото.

Уейн Рууни не сбърка от бялата точка и се разписа от 11-те метра във втори пореден мач, след като донесе трудната победа с 1:0 над Шефилд Юнайтед в събота в турнира за ФА къп в 92-ата минута. Във Висшата лига пък Рууни се разписва от дузпа за първи път от 26 декември 2014 година, когато вкара по този начин също на Нюкасъл.

В 38-ата гостите откраднаха топката след невнимателна игра в атака на Нюкасъл и Андер Ерера с чудесно подаване осигури празно пространство за спринт на Рууни, който нахлу в наказателното поле след 20-метров спринт. Последва великолепен пас към тичащия зад него Джеси Лингард, който от малък ъгъл промуши кълбото между краката на вратаря и увеличи преднината на „червените дяволи“ - 0:2.

В 42-ата минута Александър Митрович се пребори в пеналтерията на Юнайтед за подаване от дълбочина с Фелайни (незнайно защо заел позиция на централен защитник) и свали топката за връхлитащия Джорджиньо Вайналдум, който от въздуха я прати покрай Давид де Хеа – 1:2.

В 67-ата минута и домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като при изпълнение на корнер Крис Смолинг с прийом от кеча свали на земята Митрович и потърпевшият бе безпогрешен от бялата точка – 2:2.

Резервата Мемфис Депай в 78-ата минута направи един от марковите си пробиви от левия фланг към дъгата на наказателното поле и опита удар, който рикошира в краката на двама бранители, за да се озове на мерника на Рууни. Капитанът без подготовка отправи страхотен шут в горния десен ъгъл и реализира един от най-красивите голове през сезона за 2:3.

Нюкасъл вече официално е „любимата жертва“ на Рууни в първенството, като срещу „свраките“ той се е разписвал 14 пъти, а срещу Астън Вила – 13. Също така капитанът отбеляза толкова попадения в последните си два мача (3), колкото бе вкарал в предишните 23.

Юнайтед обаче не стигна до желаната победа, защото в добавеното време лошо изчистена топка след поредното центриране в наказателното поле стигна до Пол Дъмет, който от около 25 метра с истински снаряд направи безпомощен Де Хеа и подели точките със зрелищно 3:3.

Юнайтед вече е на шесто място с 34 точки, като вече изостава и от Уест Хам (35) в класирането, след като „чуковете“ по същото време спечелиха с 3:1 визитата си на новака Борнемут. Нюкасъл е 18-ти с 18 пункта.