Кой е първият играч на Барса с хеттрик на "Бернабеу"?

Роналдо vs Меси

Можете ли да познаете кой е първият футболист в историята на Барселона, който реализира хеттрик във вратата на Реал Мадрид, и то на стадион „Сантяго Бернабеу“? Йохан Кройф? Сесар Родригес? Паулино Алкантара? Христо Стоичков?

Не – Лионел Меси, разбира се. Аржентинският магьосник на каталунците наниза хеттрик за тима си в снощния трилър, наречен „Ел Класико“ и донесе драматичната и вълнуваща победа с 4:3 в дома на вечния враг.

За съжаление шоуто на супервездите на терена бе развалено от слабото съдийство на Ундиано Майенко, който направи сериозни грешки в ущърб и на двата отбора и с решенията си определено повлия на крайния резултат.

Нищо не може да промени факта, че Меси отбеляза 3 гола в мрежата на съперника – първият бе в края на първото полувреме за 2:2, с който Бълхата изпревари легендата на Реал Мадрид Алфредо ди Стефано на върха във вечната класация по брой попадения в „Ел Класико“.

След почивката аржентинският маг се разписа два пъти от дузпа и оформи хеттрика си – така той не само увеличи броя на головете си на 21, за да излезе на върха в историята по този показател, но и да стане първият футболист на Барса с подобно постижение на „Бернабеу“.

Освен всичко, Меси вече има 236 гола в испанската Примера дивисион и се покачи еднолично на второ място във вечната класация, като вече изостава само от легендата на Атлетик (Билбао) Телмо Зара, който е с 251.