Кот д'Ивоар и Мароко с изненадващи резултати в Купата на Африка! Бивш кадър на Мъри стана герой

Актуалният шампион на Африка Кот д'Ивоар започна защитата на трофея си с нулево равенство срещу Того в първи мач от група С на турнира за Купата на африканските нации. "Слоновете" уж не трябваше да срещат проблем срещу този противник, но се случи обратното. Въпреки атомното им нападение в лицето на Уилфред Заха, Саломон Калу и Джонатан Коджиа.

Равенството бе четвъртото поредно в първия кръг от груповата фаза на надпреварата.

По-късно вчера Демократична република Конго удари с минималното 1:0 Мароко - друг фаворит в надпреварата на Черния континент. Единственият гол вкара бивш възпитаник на Станимир Стоилов-Мъри в Астана. Жуниор кабаганга отбеляза в 56-ата минута и потопи Мароко в сълзи. Резерва за загубилите остана вратарят на Локо (Пд) Ел Харуби.