Костелич си тръгва от Вал Д'Изер с травма в гърба

снимка: ройтерс

Водач в класирането за Голямата световна купа при мъжете Ивица Костелич е тръгнал от Вал Д'Изер с контузия и ще се лекува в Хърватска. Скиорът е с проблеми в гърба.

 

Костелич пропусна първите две състезания при мъжете във френските Алпи, супергигантския слалом в сряда, както и днешното спускане. „Със сигурност той ще пропусне супер-комбинацията в понеделник и шансът да пропусне гигантския слалом в петък е 99%", каза говорител на Хърватската ски федерация Ведран Падлек.

 

„Все още има шанс Костелич да вземе участие в последното състезание от шампионата, мъжкия слалом на 15-и февруари", добави Падлек.

 

Световният шампион от 2003-а година планираше да вземе участие във всичките пет състезания във Вал Д'Изер, но контузията, която получи по време на слалома в Гармиш-Партенкирхен в Германия миналата неделя му попречи.