Костадин Башов игра 69 минути при загуба на Алки

снимка: levski.bg

Българският нападател Костадин Башов започна като титуляр за Алки в домакинския мач срещу Неа Саламина от предпоследния 25-и кръг от редовния сезон в кипърското футболно първенство.

Башов се представи на добро ниво, въпреки че игра в непривичната за него роля на плеймейкър.

Той беше заменен в 69-ата минута от Антонис Кацис, за да получи повече почивка с оглед на предстоящия в средата на идната седмица важен четвъртфинален мач-реванш от турнира за купата на Кипър срещу градския съперник АЕК.

Алки загуби срещата с 0:1, след като допусна попадение в четвъртата минута на даденото от съдията продължение.

Неа Саламина се възползва от числения си превес на терена след втория жълт и червен картон на защитника на домакините Сержио Барже в 74-ата минута и стигнаха до успеха с точен изстрел на ганайския нападател Самуел Йебоа.

Алки е шести в класирането с 34 точки. Лидер е Омония Никозия с 56 точки, пред шампиона АПОЕЛ с 55 точки, АЕЛ Лимасол с 54 точки и мач по-малко и Анортозис с 51 точки, които оформят финалната четворка в борбата за титлата.