Коста с минимален шанс да играе до края на сезона

Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо обяви, че нападателят на тима Диего Коста ще вземе участие в някой от предстоящите двубои на тима само ако "сините" не спечелят титлата в неделя, когато играят с Кристъл Палас на "Стамфорд Бридж".

Коста заби 19 гола през сезона в 24 мача, но дебютната му година в Англия бе развалена, след като той получи контузия при победата с 2:1 над Стоук Сити.

Челси може да спечели още в неделя своята четвърта титла на страната при положение, че се справи с Кристъл Палас, но Моу обяви, че няма да рискува здраветно на играча си, като може евентуално да го пусне срещу Ливърпул, ако нещата в неделя не се развият по план.

"Не, не си струва риска да пускам Коста в неделя. През последния месец постигнахме победи и едно равенство, така че всичко е по план, няма за какво да насилваме нещата.  Трябва да му осигурим максимално спокойствие и почивка, за да може да се възстанови напълно.

Има шанс Коста да не играе до края на сезона. Ако спечелим в неделя, то той няма да играе повече, но ако не спечелим ще трябва да го пусна срещу Ливърпул", завърши Специалния.