Кошчелни аут от игра за 3 седмици

снимка: arsenal.com

Защитникът на Арсенал Лоран Кошчелни ще бъде извън игра за три седмици заради контузия.

Френският национал е получил разтежение в слабините по време на равенството 1:1 на мача Евертън - Арсенал снощи.

Кошчелни напусна принудително терена още в 4-а минта на мача и бе заменен от Киърън Гибс, който се завърна в игра след лечение на подобна контузия.

Тио Уолкот откри за "топчиите" още в първите минути на двубоя, но Маруан Фелаини изравни в средата на първата част.

До края и двата тима не успяха да стигнат до победно попадение, като по-добрите шансове бяха за "карамелите". Футболистите на Дейвид Мойс обаче не бяха достатъчно ефективни в завършващата фаза.

Така Арсенал загуби шестото място във временното класиране, минавайки зад градския съперник Тотнъм. Евертън също се свлече от пета на шеста позиция, отстъпвайки на "шпорите".