Корупционен скандал разтресе Мондиал 2018! (ВИЖТЕ ЦЯЛАТА СХЕМА)

Сериозен корупционен скандал разтърси световните квалификации за Мондиал 2018.

Стана ясно, че салвадорски богаташ се е опитал да подкупи своите сънародници - играчите на Ел Салвадор, за да "продадат" мача с Канада от последния кръг на Група А.  Изтече дори разговор с предложението за "финансов стимул"

На "кленовите листа" им трябва задължителна победа, за да запазят шансове за класиране на турнира в Русия.

Салвадорския бизнесмен Рикардо Падия е предлагал на играчите по 2700 долара, ако свършат работата. От записа се разбира, че офертата идва от името на хондураски милионер. Като им разяснил - на минута по 30$. "Ако играеш 50 минути 1500$, ако са 30 минути 900$, ако си 90 минути на терена са 2700 долара."

Ел Салвадор твърдят, че са отказали подкупа.

Националите на Ел Салвадор обаче ясно са заявили, че не искат да участват в мръсни игри и, че ще направят всичко за да спечелят в името на страната си. Затова те решили да направят записа публично достояние.

Капитанът на Ел Салвадор Нелсон Бония твърди: "Във връзка с това което чухме, искаме да стане пределно ясно, че ние сме тотално против такива неща. Искаме всичко да бъде чисто около наицоналния ни отбор."

От своя страна Падия, е цитиран в Салвадорската преса, като защитава офертата си и твърди, че не е направил нищо лошо. "Оставете органите на реда да разлседват, аз не съм притеснен. Оставям хората само да преценят, дали това е добро или лошо", наглее измамникът.

ВИЖТЕ КАКВО СЪДЪРЖА ЦЕЛИЯТ ЗАПИС:

Рикардо Падия: Първото предложение е 30$ на минута, ако победите в този мач, което прави 2700 за всички, който изиграе 90 минути. Ако играете 50 мин, тогава 1500$, ако играете 60 мин - 1800 долара. Разбирате ли?

Второто предложение е 20$ на минута, ако изкарате равен резултат. Ако някой играе 90 мин, тогава взема 1800$. Мога да ви оставя парите, в банка или на ръка, както вие желаете. Ясно ли е всичко? Третото предложение е, ако загубите 1:0, тогава вземате 15$ на минута. Ако изгубите 2:0 няма да видите и пукнат цент. Нашата цел е, те да не ни победят, разбирате ли?

Играч 1: Не разбирам за какво става въпрос...

Играч 2: Имам въпрос, ние правим това за Хондурас, или за твоя приятел?

Падия: Той не е от щаба на Хондурас.

Играч 2: Това е странно. Ти казваш, че ако паднем с повече от гол, няма да вземем нищо..

Играч 4: Явно ни плащат да изкараме "позитивен" резултат.

Играч 3: Ако трябва да сме честни, защо да не споменем името на този твой приятел, тъй като всички знаем какви неща са се случвали преди тук.

Падия: Не мога да ви кажа името му, защото на първо място, той не "служи" на никого и на второ място, не съм упълномощен за това. Но дефакто е това, което той каза - да направим услуга на Хондурас. Сега ще ви обясня защо - Хондурас имат 5 гола аванс пред Канада, но ако например Мексико бият 3:0 Хондурас, Ел Салвадор трябва да направи равен или да падне максимум с 1:0. Разбира се Хондураския футболен съюз няма нищо общо с това.

Играч 5: И все пак не можеш да ни дадеш име?

Падия: Но какъв смисъл има ако ви дам името?

Играч 5: Да знаем малко или много, кой е този човек...

Падия: Аз ще ви платя, няма проблеми с парите.

Играч 2: Какво се случва... Мисля че никой не иска...

Падия: Не, почакайте, това не е уреждане на мач, уверярвам ви.

Играч 5: Но ако паднем 1:0, пак ще вземем пари?

Падия: Точно тва искам да е ясно, направих ви разбор на головете. Най-вероятно 1:0 за Канада, би клаирало Хондурас, тъй като те ще паднат максимум с 3:0 от Мексико.

Играч 2: Но защо не е еднакво за всички? Защо тези, които не играят, няма да вземат пари?

Падия: Вижте, офертата не от мен. Ако искате да получите пари, приемете, ако не искате, няма проблмеи. Дойдох да говоря с вас и да разбера, дали сте заинтересовани, тъй като на този свят няма човек, който да не е заинтересован от парите. Това, което ви предлагам е напълно легално, не се притеснявам от полицията.

Играч 0: Аз вече ви казах, мисля да победим в този мач.

Падия: Ако беше уреждане на мачове, щях да ви каже, паднете и двата мача (бр. с Мексико и сега с Канада).

Играч 2: Точно това е което ви казах - искат да правим услуга на Хондурас...

Падия: Човекът с офертата го прави за Хондурас... Той е милионер, не го прави заради залагането, той има пари. Прави го от любов към родината си.

Играч 1: Нека всеки от вас си каже мнението.

Играч 0: Аз няма да учатвам.

Падия: Ако не искаш, недей.

Играч 5: Кажи на твоят приятел, да не се меси повече с нашия отбор. Искаме да излезем с чест от тази квалификация и всеки мач играем за победа, за нещастие не успяхме срещу Мексико. Но не се безпокой... ще дадем най-доброто от себе си, все едно ние играем, за да се класираме.

Падия: ОК, но имам един въпрос: Защо така неглижирате парите, които ви предлагам?

Играч 0: Някой може да разбере погрешно това...

Падия: Какъв е номерът на президента на Санта Текла? Може ли да ви се обядя?

Играч 0: Не, няма нужда, няма да участваме в тази схема.

Падия: Още веднъж ви казвам, че това е напълно легално...

Играч 2: Не се интересуваме, всеки си каза мнението и никой не иска да участва в тази безумица.

Падия: Винаги трябва да играеш с гордост за родината, но аз ви предлагам нещо като "екстра". Вие така или иначе ще играете за победа. Не виждам кое е лошото в тази ситуация?

Играч 0: За мен да защитавам цветовете на националния отбор е чест и 2500 песос повече, няма да ме направят по богат.

Падия: Абсолютно си прав.

Играч 2: Благодаря че си си загубил времето да дойдеш тук с тази оферта, но ние няма да участваме! Върни се и кажи на твоя човек, че не играем в задкулисни игри.

Падия: Няма проблеми, в крайна сметка изборът е ваш.