Коринтианс спечели срещу Сантош

Коринтианс победи с 1:0 защитаващия титлата си тим на Сантос в първия мач от полуфиналите на най-престижния южноамерикански клубен турнир по футбол за копа Либертадорес.

Бразилският шампион се нуждае само от равенство в реванша следващата седмица, за да се класира за финала за пръв пър в историята си.

Емерсон вкара единственото попадение в мача в 28-та минута, а в 77-та получи червен картон за нарушение срещу Неймар. Осем минути преди края проблем с осветлението на стадиона наложи прекъсване на двубоя за 20 минути.

Не се размина и без инциденти, предизвикани от феновете, информира БТА. След червения картон на Емерсон, който ще пропусне реванша, полицията нахлу в сектора на привържениците на Сантос, който хвърлиха различни предмети по терена.

Вторият полуфинал в турнир между отборите на шесткратният шампион Бока Хуниорс (Аржентина) и Универсидад де Чили е по-късно днес в Буенос Айрес.