Коринтианс и Сао Пауло с първи победи за Копа Либертадорес

Либертад постигна втора победа в група 2 на Турнира Копа Либертадорес, след като спечели с 2:0 срещу бразилския Палмейрас и остава начело с 6 точки. Перуанският Спортинг Кристал и Палмейрас имат по 3, а Тигре (Аржентина) е без актив.

По същото време се игра и другата среща в потока, където домакините от Спортинг Кристал постигнаха победа също с 2:0 над аржентинския отбор. Пабло Веласкес даде аванс на парагвайския Либертад с глава в 10-ата минута, а в началото на второто полувреме Педро Бенитес добави втория гол, преодолявайки вратаря Фернандо.

Първи точки постигна Спортинг Кристал, който тотално доминираше срещу Тигре. Ренсо Шепу откри резултата за червено-белите от Перу в 29-ата минута, а Карлос Лобатон с удар от границата на наказателното поле през второто полувреме покачи на 2:0.

В група 3 Сао Пауло взе първи три точки, побеждавайки боливийския Дъ Стронгъст с 2:1. Друг бразилски отбор - Атлетико Минейро, води в групата с 6 точки от два мача.

Боливийците откриха резултата в 21-ата минута Маркос Барера, но две минути преди почивката Освалдо изравни. Бившият играч на испанския Севиля Луиш Фабиано донесе успеха на Сао Пауло 9 минути преди края след двойно подаване с Жадсон. Дъ Стронгъст също има 3 точки от два мача.

Първа победа в група 5 постигна и Коринтианс, който се наложи с 2:0 над Милионариос (Колумбия), информира БТА. Мексиканският Тихуана води тук с 6 точки, пред Коринтианс с 4, Сан Хосе (Боливия) с 1 и Милионариос без актив.

Перуанският нападател Паоло Гереро откри резултата за бразилците в 9-та минута, след като се пребори за спорна топка в наказателното поле. Домакините продължиха да доминират, но пропуски на Алешандре Пато на два пъти, Паулиньо и Ренато Аугусто ги лишиха от удвояване на преднината. В началото на второто полувреме Ренато центрира от дясно и Пато без проблеми вкара за крайното 2:0.