Коравият Селта препъна Атлетико на "Калдерон"

Шампионът на Испания Атлетико Мадрид пропусна да оглави поне временно класирането в Примера, след като днес "рохибланкос" завършиха наравно 2:2 с гостуващия Селта в среща от 4-ия кръг на първенството.

По този начин Атлетико записа второ равенство през кампанията и остава с 8 точки на сметката си - с една по-малко от лидера Барселона. Каталунците обаче тепърва трябва да изиграят своето гостуване на Леванте.

Селта пък продължава без загуба от началото на сезона, като тимът от Виго има вече три равенства и една победа, което прави актив от 6 точки до момента.

Сблъсъкът на "Калдерон" не започна добре за Атлетико, след като още в 19' Пабло Ернандес успя да изведе Селта напред след асистенция на Планас.

Между 31' и 41' обаче мадридчани осъществиха пълен обрат в разстояние на само десет минути. Първо Жоао Миранда възстанови равенството след подаване на Коке, а малко преди почивката Диего Годин изведе Атлетико напред за 2:1.

На почивката треньорът на Селта Едуардо Беризо извърши промяна и вкара в игра Нолито, като именно бившият футболист на Барселона възстанови равенството на "Калдерон". В 53' Селта получи правото да изпълни дузпа, а Нолито бе точен от бялата точка, матирайки Моя за 2:2.

До края на мача Атлетико натисна своя съперник, но и включването на Раул Гарсия и Алесио Черчи не донесе краен успех на "дюшекчиите".