Корав испанец ще търси втория си успех срещу Григор в Индиън Уелс

снимка: twitter.com

Първият съперник на Григор Димитров на "Мастърс" турнира в Индиън Уелс се казва Фернандо Вердаско. Испанецът надви Гуидо Пея с 6-2, 1-6, 6-2 в откриващия кръг в надпреварата и си осигури сблъсък със световния номер 4.

34-годишният испанец има една победа и две загуби в досегашните си сблъсъци с първата ни ракета. Той постига успех над Гришо в Бастад (Швеция) през 2013 година, когато го -побеждава със 7-6(3), 5-7, 7-5. Димитров взима реванш през 2014 г., когато надвива съперника си в Пекин с 6-1, 3-6, 6-3. Последният мач между двамата е на "Мастърс" турнира в Монте Карло през 2015 г. Там българинът печели с 6-4, 4-6, 6-4.

39-ият в света поведе с 4-0 в първия сет срещу Пея и не изпусна преднината си до края на частта, давайки само три точки на свой сервис на противника си.

Във втория сет обаче аржентинецът се върна в играта. Той взе инициативата след 2-1, като спечели три поредни гейма чрез пробив. След това той постигна втори брейк и резултатът набъбна на 5-1, като след това Вердаско нямаше шанс и Пея затвори частта с 6-1.

В решаващата част първият пробив отново дойде в четвъртия гейм, но този път той бе на сметката на испанеца. Вердаско запази аванса си и си осигури място във втори кръг след нов брейк за край на мача.