Контузията на Пламен Илиев не е сериозна

Пламен Илиев е получил натъртване на лявото коляно и няма да отсъства дълго време от състава на Левски, информира БТА.

Вратарят на "сините" получи контузията при загубата с 1:2 от Локомотив (Пловдив) в мач от четвъртфиналите за купата на България, а на пръв поглед ударът изглеждаше доста по-сериозен от резултата след него.

Медицинските изследвания са показали, че Илиев най-вероятно ще играе още следващата седмица в мача за първенството срещу Миньор (Перник).

Освен Пламен Илиев, в разгорещеното дерби от четвъртфиналите за купата контузия получи и Тони Калво.

Испанското крило на "сините" беше ударен още в началото на мача след грубо влизане в задната част на крака му, като в ситуацията пострада неговото ахилесовото сухожилие.

Травмата на юношата на Барселона обаче не е тежка и лекарите в Левски очакват той да играе в неделя срещу Ботев (Враца) в среща от 19-ия кръг на българската футболна "А" група.