Контузен ли е Роналдо?

Старши треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти успокои феновете на „белия балет“ с изказването, че суперзвездата Кристиано Роналдо е добре физически и смяната му не е била провокирана от сериозна контузия.

CR7 напусна терена в 80-ата минута срещу Борусия (Дортмунд) при победата с 3:0 в първи четвъртфинален мач от Шампионската лига, като с попадението си в 57-ата минута направи головата си сметка в турнира този сезон на 14 – изравнен рекорд на Лионел Меси.

Роналдо имаше лек проблем с коляното и го извадих, защото не исках да предприемам каквито и да е рискове със здравето му“, обясни Анчелоти след края на срещата на стадион „Сантяго Бернабеу“.

Той не е контузен, със сигурност. Просто получи малко болки, които по-скоро са го раздразнили, отколкото притеснили“, заяви още италианският специалист. „Колкото до мача, доволен съм от резултата и от поведението на отбора, защото мачът не беше лесен, а ние го започнахме великолепно.

Дортмунд е много опасен на контраатака, но защитата ни бе солидна и се справи, като играчите спазиха указанията ми да се изнасят в по-предни позиции, за да си спестим проблеми при техните дълги пасове.

Всеки ден мислим за Десетата (титла от Шампионската лига), особено след такива победи. Реагирахме по най-добрия начин на онези два мача от Примера дивисион, които не изиграхме добре. Мечтаем си за финала, но имаме още три двубоя, за да стигнем до него, трябва да внимаваме в Дортмунд“, завърши Анчелоти.