Конте се оправда с умора

Старши треньорът на Ювентус Антонио Конте оправда поражението с 1:0 в гостуването на Рома снощи с натрупаната умора в играчите му, които във вторник сразиха Селтик с 3:0 и подпечатаха класирането си на четвърфиналите в Шампионската лига.

„Още един ден почивка щеше да ни се отрази добре, бяхме уморени и това е единственото оправдание за загубата, което мога да дам", заяви наставникът на „Старата госпожа", която не създаде почти никакви положения пред вратата на Мартен Стекеленбург.

„Поздравления за Рома, победата беше хубава. Това е новата Рома, така че нямаше как да се подготвим много за този мач. Щеше да е добре, ако имах повече информация, тогава щяхме да се представим по-достойно.

За съжаление не играхме като отбор, а когато това не става, няма как да стигнем доникъде. Нямаме индивидуални проблясъци, които да ни измъкнат от тежки ситуации", допълни Конте, визирайки изумителния гол на Франческо Тоти в началото на второто полувреме.

„Говорих с играчите специално, за да видя кой е изморен и изтощен, но никой не призна, че не е готов за мача. Ако бях избрал друг състав и пак бяхме загубили, така или иначе щях да приема вината си, затова треньорът винаги е виновен за поражение.

Не ми хареса играта на никого тази вечер, не се държахме като отбор на терена. Няма кого да похваля.

Знам, че треньорът на Наполи Валтер Мацари се оплаква от програмата на отбора си, но колко мача изигра Наполи? Ние имахме 3 двубоя за 7 дни! При всички случаи всеки отбор в Европа трябва да получи достатъчно време за почивка, когато сме поставени в такова положение", завърши Конте.