Константинов дебютира с победа над Белгия

България победи Белгия с 3:1 (20:25, 25:22, 25:21, 28:26) в  приятелски волейболен мач в "Арена Ботевград", който е дебют за  новия национален селекционер Пламен Константинов.

Двубоят, игран пред над две хиляди зрители, е част от подготовката на  "трикольорите" за световното първенство, което стартира в края  на август.

Със силни изяви се отличи нападателят Цветан Соколов, който отново беше най-резултатен в двубоя.

България започна в състав: Андрей Жеков, Виктор Йосифов,  Теодор Тодоров, Тодор Алексиев, Николай Пенчев, Цветан Соколов и либерото Теодор Салпаров. До края Пламен Константинов даде шанс за изява на Тодор Скримов, както и на Светослав Гоцев.

Българският отбор стартира колебливо и загуби първата част,  но след това подобри играта си и постигна обрат.

Драматичен беше последният гейм, когато българите можеха да спечелят по-рано,  но се стигна до крайното 28:26.

Най-добър реализатор за отбора на България беше диагоналът  Цветан Соколов с 26 точки.

Съотборникът му и капитан на тима  Тодор Алексиев добави 16 точки за победата на "лъвовете". В неделя България и Белгия ще направят обща тренировка.