Конго и Нигер не излъчиха победител

Отборите на Конго и Нигер не успяха да си отбележат гол и завършиха наравно - 0:0 в мач от група Б на турнира за Купата на африканските нации.

Положения пред двете врати не липсваха, но пропуски на нападателите и добри намеси на вратарите не позволиха да се стигне до попадение.

Футболистите на Конго имаха повече шансове, като първата по-сериозна възможност бе още в 12-ата минута, когато Дюмерси Мбокани стреля много опасно от воле, но вратарят на Нигер Касали Даода показа невероятен рефлекс и изби топката в корнер.

В 39-ата минута отново Мбокани бе близо до откриване на резултата. Той бе изведен сам срещу стража на Нигер, но би право в него.

Нигер отговори с опасен удар с глава на Маазу в 60-ата минута, но вратарят на Конго Роберт Кидаба бе на мястото си и спаси.

В даденото от главния съдия продължение на мача футболистите на Нигер можеха да стигнат и до трите точки, но Кидаба отново показа класа спасявайки шут на Талату от границата на наказателното поле.

След това равенство Конго заема трето място в класирането в групата с актив от 2 точки, а Нигер е четвърти с първата си спечелена точка от този мач. Лидер е Гана с 4 пункта, а втори е отборът на Мали с 3 точки.