Комичен автогол изкачи Юнайтед на върха (ВИДЕО И СНИМКИ)

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна втора победа в груповата фаза на Шампионската лига, след като днес английският гранд се наложи с 1:0 над гостуващия Реал Сосиедад в среща от група А на надпреварата.

Единственият гол на "Олд Трафорд" падна след само минута игра, когато Иниго Мартинес насочи топката в собствената си врата след чудесна акция на Уейн Рууни. Испанският тим удари на два пъти гредите зад Давид де Хеа, като гредата помогна и на баските след удар на Антонио Валенсия.

Така Манчестър Юнайтед събра актив от 7 точки след първите три кръга, заемайки еднолично лидерската позиция в групата. Втори с 6 точки е Байер Леверкузен, който се подигра с украинския Шахтьор на своя "БайАрена". Реал Сосиедад остава без спечелена точка до момента. В следващия кръг Манчестър Юнайтед гостува в Сан Себастиян, докато Леверкузен ще лети до далечен Донецк.

Дейвид Мойс остави Маруан Фелаини и Аднан Янузай на резервната скамейка, като в средата на терена за „дяволите" започнаха Райън Гигс и Майкъл Карик. Сред титулярите се появи и японецът Шинджи Кагава, който рядко получава шансове от шотландеца. Луис Антонио Валенсия зае място на десния фланг, а Уейн Рууни и Хавиер Ернандес стартираха напред в отсъствието на Робин ван Перси.

Харис Саферович започна изнесен напред за Ла Реал, а Антоан Гризман и Карлос Вела трябваше да атакуват по двата фланга. Бергара, Сурутуса и Шаби Прието започнаха в наситената халфова линия на баските.

Двубоят на „Олд Трафорд" нямаше как да започне по-добре за английския шампион. Още в първата минута „червените дяволи" разпечатаха вратата на баските, след като с невероятна индивидуална акция блесна Уейн Рууни. Английският национал навърза няколко футболисти на Сосиедад и стреля технично, но пращайки топката в страничната греда. Кълбото все пак остана в игра, но Иниго Мартинес по глупав начин го прати в собствената си мрежа - 1:0.

Десетина минути по-късно Манчестър Юнайтед бе близо и до втори гол. Отново в основата на всичко бе Уейн Рууни, който отправи точно воле в очертанията на вратата. Клаудио Браво обаче бе на мястото си, отразявайки изстрела. Малко след това Райън Гигс нямаше късмет, след като удар на уелсеца срещна гредата. Хавиер Ернандес довкара топката във вратата, но Чичарито се намираше в положение на засада.

В 26' отборът на Сосиедад също погледна към вратата на Юнайтед, а баските бяха близо до изравнителен гол. Саферович насочи кълбото мрежата, но Давид де Хеа се намеси и не позволи възстановяване на равенството. В 38' и късметът помогна на испанския страж, след като прекрасен изстрел на Гризман от пряк-свободен удар срещна гредата.

Втората част на „Олд Трафорд" стартира с опасна атака на гостите, но Карлос Вела не успя да засече опасно центриране на Гризман. В 50' пък Джони Евънс за малко не си отбеляза автогол, а минута по-късно Клаудио Браво лиши Фил Джоунс от попадение.

Късметът продължи да помага на Манчестър Юнайтед, а в 56' гредата за втори път спаси „дяволите". Този път ударът бе на Де ла Бела, а Давид де Хеа отново нямаше какво да стори в ситуацията.

Шансът бързо се обърна в различна посока, а след точно час игра липсата на късмет споходи и домакините. Луис Антонио Валенсия получи възможност да реши почти всичко в мача, но този път ударът на еквадореца срещна една от гредите.

До самия край мачът на "Олд Трафорд" вече се доиграваше, а чистите шансове пред двамата вратари липсваха. В 84' Клаудио Браво се намеси навременно, пресичайки центриране на Уейн Рууни към резервата Ашли Йънг.