Колумбия свали Бразилия на земята (ВИДЕО)

Отборът на Колумбия записа първи успех в тазгодишното издание на Копа Америка, след като победи с минималното 1:0 отбора на Бразилия. По този начин вече три от четирите отбора в групата са с актив от три точки, като за момента Венецуела е лидер, следвана от Бразилия и Колумбия, а Перу е на последното място без нито една точка.

Единственото попадение в срещата реализира Джейсън Мурильо в 36-тата минута, като се възползва от поредната грешка в дефанзивен план за "селесао". След попадението играчите на Дунга опитаха да осъществят обрат, но защитата в "жълто" се представяше отлично и не допусна гол във вратата си.

4143502

Минута преди изтичането на редовното време Хамес Родригес бе много близо до втори гол в мача, но Джеферсон със сетни усилия успя да избие кълбото в корнер.

След края на мача, на терена стана по-интересно от колкото по време на самия двубой. Неймар, който видно не бе доволен от крайния резултат, взе топката и я изрита в тялото на Пабло Армеро и очаквано бе награбен от играчи на Колумбия.

Най-настоятелен за саморазправа с нападателя на Барселона бе Карлос Бака, като в крайна сметка и двамата получиха червени картони и ще пропуснат следващите мачове от груповата фаза.