Колумбия надигра Белгия в контрола

Отборът на Колумбия победи този на Белгия с 2:0 в контролна среща като част от подготовката на двата отбора за световното първенство в Бразилия.

Двубоят се игра на стадион „Рои Бодуен“ в Брюксел.

Това са два от най-симпатичните отбори за Мондиал 2014, като мнозина специалисти смятат, че точно Колумбия и Белгия могат да поднесат приятна изненада в страната на кафето.

Южноамериканците бяха по-съсредоточени в този мач и успяха да запишат добра победа. Първият гол бе дело на звездата на отбора Радамел Фалкао, който получи пас от Хайме Родригес и изведе своят отбор напред в резултата в 51-та минута.

Вторият гол за Колумбия бе дело на Виктор Ибарбо, който се въползва от подаване на Луис Переа.

В следващата си контрола Колумбия гостува на Холандия, докато Белгия посреща Япония.