Колумбия, Аржентина Мексико и Португалия продължават на четвъртфинал на СП

Отборите на Колумбия, Аржентина, Мексико и Португалия се класираха за четвъртфиналите на Световното първенство по футбол за младежи до 20 години.

Домакините от Колумбия постигнаха четвърти пореден успех на шампионата, след като направиха късен обрат от 1:2 до 3:2 срещу Коста Рика с победен гол в последните секунди на Джеймс Родригес от дузпа, предаде БТА. Шесткратният шампион Аржентина се наложи над Египет с 2:1 след две попадения на Ерик Ламела.

Мексико отстрани Камерун с 3:0 след изпълнение на дузпи след 1:1 в редовното време и продълженията. Африканците поведоха в 79-ата минута след точен удар на Франк Оандза, но само две минути по-късно Карлос Орантия изравни. При дузпите мексиканците вкараха при първите си изпълнения, докато съперникът направи три пропуска и това се оказа решаващо.

Португалия пък се справи с Гватемала с 1:0 с гол на Нелсон Оливейра още в седмата минута. На четвъртфиналите Колумбия ще играе срещу Мексико, а Аржентина ще срещне Португалия.