Колорадо излезе на върха в Северозападната дивизия след победа над Калгари

снимка: ройтерс

Отборът на Колорадо Аваланч победи гостуващия в „Пепси Център" тим на Калгари Флеймс с 3:2 в мач от редовния сезон на НХЛ. Двубоят бе с допълнителен заряд, защото от изхода му зависеше кой ще оглави Северозападната дивизия на НХЛ.

Първата третина завърши с минимална преднина от един гол за Колорадо, а негов автор бе Войтек Волски. Крис Стюарт усвои преднината на „лавините" 9 минути след началото на втората част, а Рене Бърке върна един гол за 2:1 минута по-късно.

Дарси Тъкър възстанови преднината от два гола на Колорадо в края на втората третина, а крайното 3:2 бе оформено от Марк Джиордано през последната част.

След тази победа „лавините" излязоха на първо място в Северозападната дивизия на НХЛ, а Калгари остана на втора позиция.