Коло Туре: Липсата на добра комуникация е основна причина за загубата

галерия:

Бранителят на Манчестър Сити Коло Туре заяви, че представянето в срещата срещу Уулвърхямптън е било най-лошото за неговия отбор от началото на сезона. „Гражданите" загубиха с 2-1 като гост от закъсалия тим на Уулвс, който преди тази среща имаше актив от едва шест точки от девет кръга. Туре сподели, че липсата на достатъчно добра комункация в защитния вал на Сити е бил основната причина за загубата.

 

„Не бях готов на сто процента, но изгарях от желание да участвам и да помогна на своите съотборници. Не изиграх най-добрия си двубой, а сигурен съм същото би признал и моят колега Винсент Компани. Би било редно именно ние защитниците да поемем вината за тази загуба", призна котдивоарецът.

 

„Трябва да си говорим повече в отбрана, да си помагаме. Несъмнено допуснах грешка при втория гол на „вълците", но е факт, че можех да отиграя положението по-добре, ако някой ме бе предупредил. Добрата комуникация в отбрана е нещо изключително важно, трябва винаги да си помагаме един на друг", настоя Туре.

 

„Сега ни предстои гостуване в Полша на Лех, а след това и домакинство на Уест Бромич. Тези два мача са най-добрата възможност да се върнем отново на пътя на победата и да излезем напълно уверени в дербито срещу Юнайтед след две седмици", завърши бранителят на Сити.