Колеблив Лудогорец притесни преди мачовете с Партизан

Лудогорец очаквано елиминира люксембургския Дюделанж и достигна третия предварителен кръг на Шампионската лига, но "орлите" оставиха сериозни съмнения с играта си в днешния ден.

Българският шампион достигна единствено до равенство 1:1 в реванша с Дюделанж, а след 4:0 в първия мач продължават напред. Играта на "зелените" обаче не бе на нужното ниво, а имайки предвид и многото грешки в българската отбрана, Дюделанж дори можеше да спечели срещата.

Това е втори пореден слаб мач на Лудогорец за няколко дни, след като "орлите" се препънаха и срещу Хасково на старта на първенството. Така пред треньора Стойчо Стоев светва червена лампичка, преди предстоящите тежки сблъсъци с Партизан от третия предварителен кръг на Шампионската лига.

Единственият гол за Лудогорец днес бе дело на Роман Безяк, докато Давид Тюрпел изравни за домакините девет минути преди края. В заключителните минути Дюделанж можеше дори да вземе мача, но Владислав Стоянов не позволи на Карапетян да реализира победно попадение.

Владислав Стоянов застана на вратата на "орлите", докато Минев, Барт, Моци и Шоко бяха подредени в отбрана. Христо Златински и Фабио Ешпиньо започнаха като двойка вътрешни халфове, а Йерун Луму и Върджил Мисиджан трябваше да атакуват през двата фланга. Марселиньо отново зае позицията си зад централния нападател Роман Безяк, който започна от пейката при шокиращата загуба с 0:1 от Хасково през уикенда.

Още в 5' Лудогорец получи правото да изпълнява пряк-свободен удар пред вратата на Дюделанж, но Фабио Ешпиньо не бе точен. Минута по-късно Луму получи добър пас зад защитата, но холандецът бе изпреварен от вратаря Жубер. Малко след това Марселиньо пробва да засече топката със странична ножица, но също неуспешно.

В 16' добър шанс се отвори пред Йерун Луму, който обаче не отигра добре ситуацията. Крилото на "орлите" се засуети в пеналтерията на противника, позволявайки топката да му бъде отнета.

Двадесет минути преди почивката липса на концентрация в защитата на Лудогорец можеше да доведе до попадение в полза на домакините. Центриране в наказателното поле на "орлите" не бе отразено добре от бранителите, но малко раздели Бензуейн от това да стигне до кълбото.

До почивката двата тима така и не успяха да си отбележат попадение, макар и в 39' домакините да имаха стопроцентов шанс за такова. Защитата на Лудогорец отново отсъстваше, а Тюрпел бе изведен очи в очи с Владислав Стоянов. Националният страж обаче се намеси респектиращо, отразявайки опасността пред своята врата.

Наставникът на българите Стойчо Стоев внесе корекции на полувремето, защото още в 51' "зелените" от Разград успяха да открият резултата. Точен отново бе водещият реализатор на тима в европейските турнири Роман Безяк, който успя да отбележи и в първия двубой между двата тима. Словенецът получи подаване от Козмин Моци и от близко разстояние прониза вратаря на домакините Жубер - 0:1.

Само минута преди това обаче отбраната на "орлите" за пореден път не действаше добре, като този път Александър Барт позволи на Педро да обстрелва вратата на Владислав Стоянов. Нападателят на Дюделанж обаче не успя да намери очертанията.

Между 63' и 65' Стойчо Стоев реши да освежи своя отбор, правейки две промени в стартовия си състав. Върджил Мисиджан и Марселиньо напуснаха игра, а техните места бяха заети от Михаил Александров и Вандерсон. Малко преди това Мисиджан получи и жълт картон за ненужно нарушение в средата на терена.

За съжаление на Стойчо Стоев, двадесет минути преди края той трябваше да извърши и принудителна смяна. Един от основните защитници на Лудогорец Александър Барт получи контузия, като французинът бе заменен принудително от Теро Мантула.

Резултатът на "Стад Йос Носбаум" бе изравнен в 81', когато домакините до голяма степен и заслужено стигнаха до попадение във вратата на Владо Стоянов. Нападателят на Дюделанж Тюрпел получи топката в пеналтерията на "орлите", преодоля бранител на Лудогорец и със силен изстрел матира капитана на българите - 1:1.

В заключителните минути Дюделанж дори можеше да стигне и до крайния успех, но Владислав Стоянов спаси удара на Карапетян.