Когато снимките казват повече от думите

Датата 24 април 2012 година няма да остане сред най-радостните в историята на Барселона.

Каталунците посрещнаха Челси във втори ½-финален сблъсък от Шампионската лига на своя "Камп Ноу", след като вече бяха загубили първата среща на "Стамфорд Бридж" с 0:1.

Задачата на каталунците не бе лека, но това важеше в пълна сила и за гостите от Лондон. Двубоят започна кошмарно за Челси, след като още през първата част техният капитан Джон Тери бе изгонен за безумен удар без топка срещу Алексис Санчес.

Челси сякаш бе обречен, след като Серхио Бускетс и Андрес Иниеста реализираха попадения в мрежата на Петър Чех, извеждайки Барселона напред с два гола аванс. Финалът на "Алианц Арена" вече изглеждаше близо за испанците.

В последствие обаче нещо се обърка. Рамиреш намали на 2:1 в края на първото полувреме, което отново изпращаше "сините" на финала в Мюнхен. Второто полувреме стартира с дузпа за Барса, изпусната от Лионел Меси, а до самия край каталунците така и не намериха начин да пробият отбраната на англичаните. Стигна се и до заключителните моменти на сблъсъка, когато Фернандо Торес бе изведен очи в очи с Виктор Валдес и отбеляза за крайното 2:2.

Казват, че една снимка казва повече от хиляди думи. В такъв случай, мъката на Лионел Меси, Сеск Фабрегас и Андрес Иниеста в съблекалнята на Барселона, минути след фаталното равенство с Челси на "Камп Ноу", е достатъчно красноречива: