Коби и ЛеБрон разковаха Австралия

Отборът на САЩ продължава уверено пътя си към защита на олимпийската си титла в баскетболния турнир при мъжете след победа на четвъртфиналите срещу Австралия със 119:86.

Американците срещнаха сериозна съпротива от австралийците в първите три части, но в крайна сметка спечелиха убедително след шоу на звездата Коби Брайънт в последната четвърт. Брайънт наниза четири последователни тройки в последната част и предизвика скандирания "Коби, Коби" от зрителите в Норт Гринуич Арена.

Австралия се държа достойно в първите три части, като не позволи на по-класния си съперник да се откъсне в резултата и дори се приближи на три точки в третата част. Към края умората в редиците на австралийците надделя и не им позволи да поднесат изненада.

Коби Брайънт бе най-резултатен за САЩ с 20 точки, а ЛеБрон Джеймс завърши с трипъл-дабъл - 11 точки, 14 борби и 12 асистенции. Патрик Милс се отличи за Австралия с 26 точки, Джо Ингълс добави 19.

На полуфиналите защитаващият титлата си тим на САЩ ще срещне бронзовия медалист от Пекин 2008 Аржентина.