
снимка:
Getty Images
Клубовете от германската футболна Бундеслига са регистрирали загуба от 77,8 милиона евро през миналия сезон, съобщи днес Германската футболна лига.
Лигата съобщи, че три клуба, чиито имена не бяха съобщени, са отговорни за тези загуба с обща загуба на трите клуба от 72,2 милиона евро.
Само 7 клуба от Бундеслигата са на печалба през миналия сезон.
Ако се вземе предвид финансовият баланс и на 18-те клуба от втора Бундеслига, загубите на германските отбори от двете дивизии са общо 103,4 милиона евро.
Дълговете на клубовете са нараснали от 34 милиона на 644,6 милиона евро.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ