Клоп съжалява: Не използвахме своите шансове

Юрген Клоп беше категоричен снощи след срещата между Борусия (Д) и Малага в Испания (0:0) в Шампионска лига, че неговият отбор е можел да спечели, но липсата на концентрация пред гола е попречила на неговия състав.

Още през първата част вратарят на домакините Кабайеро направи 5 спасявания и отчая Ройс и компания, а през вторите 45 минути Малага изравни играта и в крайна сметка всичко ще се решава на "Сигнал Идуна Парк".

Според треньора на немския шампион, Борусия е фаворит в сблъсъка и той е радостен, че в отбора му няма контузени и наказани футболисти след двубоя с Малага.

"Мога да бъда недоволен само от едно нещо- неумението ни да реализираме днес. Но мисля, че въпреки нулевото равенство, моят отбор се прибира у дома като фаворит за класиране на полуфиналите", категоричен беше Клоп след ремито в Андалусия.

"Не използвахме своите шансове. Но това, което е нужно сега, е да запазим спокойствие и да постигнем нужния резултат. В завършващата фаза загубихме концентрация, нямахме точност пред гола. И докато ние пропускахме, Малага постепенно намираше лицето си и заигра все по-добре и по-добре в течение на мача.

"Като цяло мога да кажа, че показахме качествен футбол срещу много добър отбор. Нашите шансове за класиране напред са по-високи и нулевото равенство е резултат, с който е приемливо да се живее. На почивката казах на отбора, че изглеждаме нелошо, но трябва да прибавим повече точност в завършващия момент.

"Не сме идеален отбор и има още върху какво да се усъвършенстваме, но мисля, че впечатлихме с някои неща на терена. Малага не ни изненада с нищо, те играха така, както и очакмахме предварително. Много от това, което правихме на терена, действително го правехме според изискванията и никак не лошо. Но последното докосване нещо ни липсваше. Просто ни трябва една нова крачка и ние знаем какво точно за реванша.

"Много е важно, че си тръгваме от Испания без наказания и без контузии, така че на този етап и за втората среща ще имаме всички играчи.