Клоп се завърна и за малко не превзе храма на Дортмунд (ВИДЕО)

Юрген Клоп не можа да се завърне триумфално на стадион „Сигнал Идуна Парк“ в истинския смисъл на думата, но неговият Ливърпул спря машината Борусия (Дортмунд) и стигна до стратегически ценно равенство 1:1 в първия четвъртфинал в Лига Европа.

Емоционалното завръщане на любимия треньор на феновете на домакините се изпълни изцяло, като публиката го посрещна изключително топло, а след края на срещата той не пропусна да се поздрави с всички от бившите си играчи.

Дивок Ориги, който изненадващо поведе атаката на Ливърпул в мача, откри резултата в 36-ата минута, след като Джеймс Милнър го намери с глава пред наказателното поле, а колективна грешка на централните бранители на домакините позволи на белгиеца технично да прати кълбото покрай вратаря Вайденфелер.

В 48-ата минута обаче Матс Хумелс се извиси в пеналтерията на гостите и с глава засече в мрежата центриране на Хенрих Мъхитарян. Това ранно изравнително попадение за домакините след почивката обаче не доведе до пълен обрат, като дори Ливърпул изглеждаше по-опасният отбор със скоростните си контраатаки.

Вайденфелер се оказа с ключово значение за опазването на равенството през втората част, а Дортмунд така и не можа да се поздрави с друго чисто голово положение. Така двата тима си стиснаха ръцете за равенство, което облагодетелства повече Ливърпул и Юрген Клоп.

В другите мачове от вечерта Севиля надви с 2:1 Атлетик (Билбао) като гост, Шахтьор надви Спортинг (Брага) също с 2:1 при визитата си, а Виляреал успя да спечели с 2:1 домакинството си на Спарта (Прага).

All Highlights HD - Dortmund 1-1 Liverpool -07...by football-co