Кълъмбъс победи Вашингтон с 5:4 след продължение

снимка: АП

Отборът на Кълъмбъс Блу Джакетс стигна до победа с 5:4 след продължение като гост на Вашингтон Кепитълс в мач от НХЛ.

 

Домакините откриха резултата с гол на Никлас Бекстрьом в средата на първата третина, но Кълъмбъс стигна до пълен обрат след голове на Рик Неш и Ар Джей Умбергер във втората част на мача, за да доведе нещата до 2:1 в своя полза.

 

Последва нов обрат, този път за „столичаните", които поведоха с 3:2 след два бързи гола на Брукс Лайч. Рафи Торес възстанови равенството, а Куинтин Леинг отново даде преднина на домакините 4 минути преди края на третата част.

 

Кълъмбъс не се отказаха да гонят победата и 23 секунди преди края на редовното време нов гол на Рафи Торес вкара мача в продължения.

 

В допълнителното време гостите имаха повече късмет, а в герой за тях се превърна Ар Джей Умбергер, който отбеляза победното попадение и негово второ в мача за крайното 5:4.