Кливланд не спира да се дъни, "Брадата" наниза 56 (резултати от НБА)

снимка: twitter.com

Шампионът в Източната конференция Кливланд Кавалиърс записа шеста загуба през сезона, след като изненадващо отстъпи у дома на Атланта Хоукс със 115:117. "Ястребите" не се представят никак добре до момента, като това е едва втората им победа. "Кавалерите" тъкмо се бяха вдигнали след 4 поредни загуби, след като биха Вашингтон с 57 точки на ЛеБрон Джеймс, но отново изпаднаха в дупка.

Денис Шродер вкара 28 за Атланта, а по 17 добавиха Торън Принс и Люк Бабит. Лидерът на домакините ЛеБрон вкара 26 и добави цели 13 асистенции, а Дуейн Уейд влезе от пейката и наниза 25, добавяйки 11 борби. Дори това не успя да спре полета на "ястребите", които на почивката водеха с 9 точки, а преди последните 12 минути преднината им бе покачена на 13.

В друг от двубоите снощи Джеймс Хардън отбеляза личен рекорд, вкарвайки 56 точки за Хюстън Рокетс срещу Юта Джаз при победата на "ракетите" със 137:110. "Брадата" остана само на точка от най-доброто точково постижение на играч на тексаския тим в един двубой - 57 точки на Калвин Мърфи срещу Ню Джърси през 1978 година.

Бостън Селтикс пък продължава да мачка, записвайки 8 поредна победа. "Келтите" от Масачузетс смазаха Орландо Меджик със 104:88 и са убедителен лидер на Изток.