Кливланд нанесе първа домакинска загуба на Сънс със 109-91

галерия:

снимка: Getty Images

Звездите на Кливланд Леброн Джеймс и Мо Уилямс поведоха тима си към поредната си победа в НБА сериите, нанизвайки 15 безответни точки във финалната четвърт за 109-91 срещу Финикс Сънс в мач, игран рано сутринта. Това бе и първото поражение от началото на сезона за „слънцата" в собствената им зала „Ю Ес Еъруейс Център".

 

Най-резултатен за Кавалерите бе отново Леброн Джеймс, който се отличи с 29 точки, 6 борби и 4 асистенции. Мо Уилямс добави още 24 пункта, следван от съотборниците си Андерсон Варехао и Делонте Уест със съответно 13 и 12.

За гостите с добри прояви се отличиха Амари Студемайър, реализирал дабъл-дабъл - 14 точки и 12 борби и Стив Неш, който завърши срещата с 18 точки и 10 асистенции.

 

Кливланд наруши страхотната серия на съперника от 19 поредни домакински успеха и успя бързо да загърби неочакваната загуба от Далас преди броени дни. Джеймс и компания заемат четвъртото място в дивизията си с актив от 21 победи и 8 неуспеха от началото на сезона.