Клипърс със запомнящ се обрат срещу Денвър (ВИДЕО)

Отборът на Оклахома Сити постигна важна победа над най-слабия отбор в НБА, този на Минесота, с 92:84 в битката осмото място в Западната конференция. Макар и да играха без лидера си Кевин Дюрант, който получи контузия в пръстта при гостуването на Кливлънд в неделя, домакините не срещнаха особени затруднения срещу младия тим на Минесота.

С най-много точки за успеха на Оклахома завърши Ръсел Уестбрук, който вкара 18, но най-сериозен принос имаше Серж Ибака. Натурализираният испанец вкара 13 точки, но взе 19 борби и направи два чадъра. Антъни Мороу и Реджи Джаксън пък помогнаха с по 14 точки от пейката.

За Минесота новобранецът Андрю Уигинс вкара 23 точки, но това не помогна на тима му да избегне петото поредно поражение. В класирането в Западната конференция Оклахома е на 10-о място с 23 победи и 22 загуби, докато Минесота е на 15-о място със 7 успеха и 37 поражения.

Един от преките конкуренте на Оклахома за осмата позиция, Ню Орлиънс Пеликанс, спечели у дома с категоричното 99:74 срещу Филаделфия. По този начин тимът от щата Луизиана си отмъсти на същия съперник за поражението, което му нанесе само преди 10 дни.

За победителите много силен мач направи избраният за участие в Мача на звездите Антъни Дейвис. Центърът вкара 32 точки, взе 10 борби, пресече 3 паса и направи 4 чадъра за 30 минути на полето. С 19 точки от пейката се включи Райън Андерсън, а Ерик Гордън добави 13.

За гостите от Филаделфия, които, заради заболяване, бяха без най-добрия си играч - Майкъл Картър-Уилямс, новобранецът Кей Джей Макданиелс вкара 16 точки. Люк Мба-а-Муте и Хенри Симс добавиха по 14 точки. В класирането Ню Орлиънс е на 9-о място в Западната конференция с баланс 24-21, докато Филаделфия е вече на последното място 15-то на Изток с 8 победи и 37 загуби.

В най-вълнуващия мач от снощи Лос Анджелис Клипърс направи запомнящ се обрат срещу гостуващия Денвър. С основна заслуга за него бе Джамал Крауфорд, който вкара 21 от всичките си 23 точки в последната четвърт, която домакините спечелиха с 33:21. Гостите от Денвър имаха преднина от 16 точки в началото на мача, която обаче успяха да пропилеят още преди почивката.

Все пак възпитаниците на Брайън Шоу спечелиха третата част с 30:19 и отново имаха не лош аванс, но тогава дойдоха минутите на Крауфорд, в които се реши всичко. Крилото Мат Барнс добави 18 точки за петия пореден успех на тима си, с който Клипърс се изкачи до четвъртата позиция в Западната конференция. С 19 точки в срещата приключи гардът Тай Лоусън, който бе най-резултатен за гостите. За Денвър, които остават 11-ти и са без реални шансове да участват в плейофите, това бе седма поредна загуба.