Клинт Демпси стана играч на мача САЩ - Гана

Нападателят на САЩ Клинт Демпси бе определен от ФИФА за играч на мача от група G на 20-ото Световно първенство 2014 в Бразилия между Гана и САЩ.

Американците започнаха с победа участието си на Мондиал 2014 след драматичен успех с 2:1.

САЩ поведе с попадение на Демпси още в 32-ата секунда на мача, записвайки името си в като автора на петия най-бърз гол в историята на световните първенства до този момент.

Таранът на "янките" блесна с прекрасна индивидуална акция в наказателното поле на Гана, преодолявайки майсторски Джон Бойе. Последва прецизен изтрел с левия крак, който намери долния десен ъгъл на пазената от Адам Квараси врата.

"Черните звезди" се върнаха в мача чрез Андре Аю само осем минути преди края, но влезлият като резерва Джон Бруукс разби ганайските сърца с победно попадение в 86-ата минута.