Клайстерс срещу На Ли в повторение на миналогодишния финал

Ким Клайстерс и На Ли ще излязат една срещу друга в директен спор за място на 1/4-финалите на Откритото първенство на Австралия, като това ще бъде и своеобразно повторение на миналогодишния финал в Мелбърн. Тогава белгийката спечели своята 4-та титла от Големия шлем, осъществявайки обрат за 3-6 6-3 6-3.

Днес Супер Ким отново бе безкомпромиснав двубоя си с Даниела Хантухова от 3-ия кръг, продължавайки напред без нито един загубен сет.

На Ли от своя страна имаше за противник испанката Анабел Медина Гаригес, която обаче остана на корта за изключително кратко време, оттегляйки се поради контузия при резултат 0-3 гейма в първия сет. Медина Гаригес получи травма в глезена, което и не й позволи да продължи мача с китайката.

Срещата между Ким Клайстерс и На Ли ще бъде седма между двете до този момент, като балансът е твърдо в полза на белгийката - 5 срещу 2 победи.