Класиката Федерер - Надал е все по-близо

Роджър Федерер (Швейцария) демонстрира отново завидна физическа форма по време на откритото първенство по тенис на САЩ, след като се наложи над Адриан Манарино (Франция) с 6:3, 6:0, 6:2 в мач от третия кръг на турнира.

Напред продължава и неговият голям съперник Рафаел Надал (Испания), който също не срещна проблеми в шестия ден на надпреварата и победи Иван Додиг (Хърватия) с категоричното 6:4, 6:3, 6:3.

Федерер, определян за "Краля на Големия шлем", преодоля съпротивата на Манарино за 81 минути и се класира за четвъртия кръг на откритото първенство на САЩ, където ще играе срещу Томи Робредо (Испания), който е поставен под номер 19.

Той победи Дейниъл Еванс (Великобритания) със 7:6(6), 6:1, 4:6, 7:5. 32-годишният швейцарец е спечелил всичките 10 мача в кариерата си срещу Робредо, а при нов успех ще играе на четвъртфиналите срещу Надал.

"Това беше просто една от вечерите, в които успях да изиграя наистина великолепен мач. Изключително доволен съм от крайния резултат. Може би играх малко по-разнообразно от него и това направи разликата между двама ни. Нещата стават наистина по-лесни, когато спечелиш първия сет", каза Федерер за мача срещу Манарино.