Класика върна усмивките на "Герена"

Левски се измъчи сериозно срещу слабака Любимец, но все пак спечели с 3:0 срещу новака в А група и така записа 4-а поредна домакинска победа в двубой от 20-ия кръг на българското първенство.

През първата част нападателите на “сините“ не си свършиха работата, но вместо тях Славчо Шоколаров в 42' даде аванс на домакините, след като си отбеляза комичен автогол.

През второто полувреме Родригес реши всичко в мача, след като в 55' бе точен останал сам срещу вратаря. До края на двубоя гостите пропуснаха няколко отлични възможности да се разпишат в срещата. Вутов с последния удар в мача Вутов се разписа.

Така серията от домакински победи на Левски продължава, след като в началото на сезона много отбори си тръгнаха с точка или три от традиционно неудобния “Георги Аспарухов“.

4049669

26-кратните шампиони обаче остават на 5-о място като събраха 34 точки. Те са с една зад ЦСКА, който утре играе срещу Ботев (Пловдив). Любимец пък след силния старт на сезона се срина до 12-о място с едва 17 пункта.

Левски почна по-активно, но положения не бяха създадени. Все пак Гари Родригес можеше да се разпише в 13', когато преодоля вратаря, но страничният рефер бе вдигнал флага за засада.

4049665

След 23' се видя активизация в редиците на "сините", като няколко пробива едва не доведоха до гол. Най-чистата ситуация беше пред Родригес, който беше намерен от Мюлдер, но ударът му беше неточен. Гостите пък отговориха с бърза контраатака, при която Огнянов се озва сам срещу Блажевич, но вратарят се отчете с веща намеса.

Въпреки слабата си игра Левски стигна до 1:0 в края на полувремето, след като в 42' пробив на Родригес завърши с центриране. Защитата на Любимец се справи, но незнайно защо Шоколаров необезпокояван си заби нелеп автогол.

4049666

До полувремето "сините" не успяха да вкарат повече голове, но в началото на втората част Гари Родригес бе изведен чудесно зад отбраната на гостите и с хубав удар не остави шансове на вратаря - 2:0.

След попадението Левски продължи по-активно, но Макриев пропиля нова отлична ситуация за своите, а в 71' Нуно Пинто извърши грубо нарушение срещу Панов в наказателното поле, но Таско Тасков не отсъди дузпа за гостите.

4049667

Любимец пропусна още няколко положения, преди топката да се озове във вратата в 88', но попадението беше отменено заради засада, коректно отсъдена от главния рефер Таско Тасков.

В добавеното от съдията продължение Родригес изскочи сам срещу вратаря, но подходи несериозно и не успя да вкара на полупразната врата. Неговата грешка бе поправена от Антонио Вутов, който в 93' успя да се разпише за 3:0.