Класически Лудогорец укроти Славия в столицата (ВИДЕО)

Шампионът на България Лудогорец спечели с 3:0 визитата си на Славия в среща от 22-ия кръг на родната "А" група.

Фабио Ешпиньо, Христо Златински от дузпа и Върджил Мисиджан бяха точни за победителите, докато националът Радослав Василев направи шокиращ пропуск за Славия при резултат 0:1 броени минути преди края на двубоя. Тогава нападателят на Славия не успя да засече топката на метър-два от голлинията, като вместо с глава той отигра кълбото с рамо.

В следващите минути "орлите" наказаха своя домакин за пропуска и затвориха мача, благодарение на бързите попадения на Христо Златински и Върджил Мисиджан.

С днешния си успех Лудогорец събра актив от 47 точки и дръпна на три пред преследвача ЦСКА, който все още не е изиграл гостуването си на Ботев в Пловдив. Славия пък остава на незавидната десета позиция с актив от едва 20 точки на сметката си.

Треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев бе избрал Роман Безяк в ролята на централен нападател, докато Даниел Абало, Фабио Ешпиньо и Вандерсон стартираха от втора позиция в схемата на "орлите". Светослав Дяков и Христо Златински оформиха двойка вътрешни халфове за шампионите, докато Йордан Минев, Георги Терзиев, Александър Александров и Брайън Ангуло стартираха в отбрана пред вратаря Владислав Стоянов.

Наставникът на Славия Иван Колев постави Радослав Василев на върха на своята атака, а Жереми Манзоро и Карлос Фонсека трябваше да оперират по двата фланга. Славчо Шоколаров, Иван Вълчанов и Костадин Дяков стартираха в средата на терена. Пред вратаря Георги Петков в отбрана бяха наредени Диего Фераресо, Димитър Везалов, Касаи Кристиан и Пламен Крумов.

Първите десет минути на ст. "Славия" протекоха с доминация на шампионите, които създадоха два шанса за гол пред вратата на Георги Петков. Първо изстрел на Дани Абало след центриране на Ангуло бе блокиран в корнер, а в 8' се стигна и до най-чистия шанс пред гостите. След центриране в наказателното поле топката се озова в централния бранител Александър Александров, който получи шанс да стреля от напълно чиста позиция в пеналтерията на "белите". Вместо обаче да открие резултата, Александров изпрати кълбото над напречната греда на вратата.

Домакините отговориха с добра атака през десния фланг, но изстрелът на Иван Вълчанов след точно центриране на Фонсека излезе в аут. В 13' и Славия успя да създаде стопроцентов шанс за попадение. Радослав Василев бе изпуснат от "зелената" защита и стреля без забавяне с левия крак, но Владислав Стоянов плонжира и успешно отрази. Няколко минути по-късно Жереми Манзоро също пробва късмета си, но неговият изстрел премина покрай страничната греда на вратата.

Резултатът в столицата все пак бе открит след 31 минути игра, когато Фабио Ешпиньо бе точен за шампионите. Португалецът изкочи от втора позиция и се озова на върха на атаката за своя тим, като халфът засече прострелно подаване на Дани Абало и откри резултата за Лудогорец - 0:1.

До почивката Славия на няколко пъти опита да върне инкасираното попадение, но изстрели на Жереми Манзоро, Пламен Крумов и Костадин Дяков не намериха целта. В отговор Роман Безяк също опита да удвои аванса на своя втим, но и словенецът не бе достатъчно прецизен.

Втората част на ст. "Славия" стартира с възможност за домакините, но "белите" не успяха да се възползват. Карлос Фонсека успя да центрира отдясно, а Радослав Василев изпревари прекия си пазач в наказателното поле и засече кълбото. Владислав Стоянов обаче бе на мястото си и успя да спаси.

В 62' Лудогорец успя да разиграе една от най-добрите си атаки от началото на срещата, осъществявайки отлична многоходова акция пред вратата на Славия. Вандерсон бе изведен в наказателното поле на "белите" и центрира успоредно на голлинията, но ударът на капитана Светослав Дяков се оказа твърде неточен.

Единадесет минути преди края Славия отново стигна до нелоша възможност, а крехкият аванс на "орлите" бе поставен под опасност. Радослав Василев блесна с добър пробив в пеналтерията на Лудогорец и стреля силно с левия крак, но топката прелетя на сантиметри над напречната греда на вратата. Пет минути преди края пък Върджил Мисиджан проби отлично в наказателното поле на Славия и стреля с левия крак, но Георги Петков успя да спаси.

Минута преди края на редовното време таранът на "белите" Радослав Василев направи шокиращ пропуск пред вратата на Лудогорец. Пламен Крумов центрира прецизно около малкото наказателно поле на гостите, където нападателят на Славия бе оставен напълно непокрит от защитата на "зелените". Вместо обаче да насочи кълбото в мрежата с глава, Василев уцели топката с рамо и я изпрати в аут.

В следващите минути Лудогорец окончателно сложи точка на спора, вкарвайки две бързи попадения във вратата на Георги Петков. Първо Христо Златински се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Върджил Мисиджан, а малко след това и холандецът направи резултата класически, разписвайки се след индивидуален пробив за крайното 0:3 в срещата.