Класически Лудогорец си отмъсти на Берое за Суперкупата

Шампионът Лудогорец записа пета поредна победа в българското първенство, след като се наложи с 3:0 при домакинството си на Берое в мач от 6-ия кръг в А група. Така разградчани си отмъстиха за загубата, нанесена им от заралии във финала за Суперкупата на България.

Две попадения за домакините реализира Марселиньо, който се разписа по един път във всяко полувреме (4', 64'), а крайното 3:0 бе оформено от Светослав Дяков след точно изпълнена дузпа в последните минути (88').

След този успех Лудогорец е лидер във временното класиране на А група с актив от 15 точки, а Берое заема 9-о място с 6 пункта.

Срещата започна по възможно най-добрия начин за домакините от Разград, които откриха резултата още в 4-ата минута. Марселиньо бе изведен очи в очи с Иван Караджов и с удар под плонжа на вратаря даде преднина на своя отбор.

В 21-ата минута Михаил Александров пробва да прехвърли излезлия напред Караджов, но стражът на Берое успя да се върне и спаси.

Първата по-сериозна възможност пред гостите от Стара Загора се откри в 27-ата минута, когато Венцислав Христов преодоля Теро Мантула и излезе сам срещу Иван Чворович, но ударът му не намери рамката на вратата. Малко преди края на полувремето (43') отново Венци Христов се озова в стрелкова позиция, но този път изстрелът му бе избит от стража на Лудогорец.

След почивката картината на терена не се промени, като домакините бяха по-активният отбор, а заралии разчитаха предимно на контраатаки.

Така се стигна до 64-ата минута, когато Марселиньо направи 2:0 с втория си гол в мача, възползвайки се от грешка в отбраната на гостите.

Берое бе много близо до почетно попадение в 83-ата минута, когато Венцислав Христов отправи страхотен удар от дистанция, но топката срещна гредата.

Пет минути по-късно (88') домакините получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Здравко Илиев срещу Мичел Бургзорг в наказателното поле. Зад топката застана Светослав Дяков, който не сбърка, правейки победата на Лудогорец класическа.