Китайски баскетболист наказан заради нападение срещу американец

снимка: БГНЕС

Китайският гард Лиу Вей беше наказан за десет срещи и глобен с 50 000 юана за организирането на атака над американски играч след мач на своя клуб. Местните медии описаха наказанието на Лиу, който бе в стартовата петица на страната си на Олимпиадите в Атина и Пекин, като най-голямото в историята на местния баскетбол.

 

Лиу, който играе за Шанхай Шаркс, беше наказан и глобен за това, че е организирал нападението срещу Габриел Муонеке на 28 ноември, когато Шаркс загубиха от Юнан Хонге с 97:107. Няколко съотборника на Лиу обградили и заплашвали Муонеке, който им вкара цели 38 точки. Един от нападателите е ударил американеца с бутилка от минерална вода, като той е получил същото наказание като Лиу. Муонеке, който по време на инцидента в коридорите на залата е бил заедно с жена си и трите си деца, не е наранен.