Китайка помете Шарапова на финала в Бирмингам

галерия:

Китайката На Ли спечели титлата от турнира в Бирмингам. На финала на надпреварата световната номер 11 разби със 7-5, 6-1 рускинята Мария Шарапова. Ли тотално доминираше на корта и заслужи триумфа след час и 20 минути игра.

 

Срещата започна сравнително равностойно, а след втори късен пробив Ли спечели сета със 7-5. Всичко позитивно за Шарапова приключи тук.

 

През втората част рускинята нямаше отговор на играта на Ли и тотално се предаде, печелейки само един гейм.

 

Титлата е първа за Ли за годината, както и първа на тревна настилка за нея. От своя страна пък Шарапова пропусне да спечели трето отличие за сезона, както и трето от Бирмингам след 2004 и 2005 година.

 

За първото място в Бирмингам Ли прибави 280 точки за ранглистата, както и сумата от $37 000.