Кириленко спря устрема на Пиронкова в София (СНИМКИ)

снимка: SPORTA.BG

Ракета №1 на България при жените Цветана Пиронкова даде всички от себе си тази вечер срещу Мария Кириленко, но допусна загуба в два сета - 1:6, 4:6, като това е и първата загуба на българката.

Цвети игра на високо равнище, но така и не намери отговор на разнообразната и най-вече мощна игра на красивата рускиня, която надигра нашата представителка по всеки показател.

Така, срещата на Пиронкова срещу Надя Петрова ще се окаже решаваща за нейното класиране, тъй като българката вече има една победа срещу Джън Джие снощи. За радост на Цвети, срещата и е в петък, като утре ще може да си почине от тежките мачове, които изигра.

Кириленко пък ще се изправи утре срещу Петрова, като само преди няколко дни двете спечелиха титлата на двойки в шампионата на WTA в Истанбул.

Първи сет

Цвети успя да пробие още в началото, но Кириленко бързо върна категорично пробива - 1:1. Българката отново поведе с 0:30 в третия гейм, но след това се стигна до две равенства, а рускинята се възползва от мощните си удари и успя да поведе в резултата - 1:2.

След кратка почивка Цвети отново показа колебания при сервиса си и Кириленко получи точка за пробив. В най-важния момент тя допусна двойна грешка и позволи пробив - 1:3. Въпреки леки колебания №15 в света спечели на 30 и затвърди пробива - 1:4.

Проблемите в подаването, които имаше Пиронкова, продължиха и Кириленко получи нова точка за пробив, Цвети спаси, но рускинята отново натисна и отново проби - 1:5. Тя продължи да играе на високо ниво и след серия от силни удари успя да спечели сета с 1:6.

Втори сет

Пиронкова започна значително по-добре втората част, а в употреба влезе и първият и сервис, като тя успя за първи път да спечели своето подаване - 1:0. Две непредизвикани грешки и двойна грешка на Кириленко позволиха на Цвети да поведе с 0:40, като тя успя при последната си да пробие - 2:0.

Рускинята натисна със силни удари, но българката показа добра защита. След няколко равенства обаче Кириленко успя да стигне до пробив, благодарение на атакуващата си игра - 2:1. След това тя защити пробива със серия от силни сервиси. Добрата игра на Кириленко продължи и тя отново стигна до точка за пробив, Цвети успя да стигне до 40:40, но рускинята с прекрасни отигравания успя да поведе с 2:3.

Ракета №1 на България така и не намери отговор на мощните удари и разнообразната игра на Кириленко и не успя да върне бързо пробива, позволявайки на рускинята да дръпне с 2 гейма в резултата - 2:4.

Все пак Цвети не се предаде и записа най-убедителното си представяне на сервис, спечелвайки на 15 своето подаване - 3:4. Пиронкова стигна до точка за пробив, но за съжаление не успя да се възползва, а след това допусна две грешки и резултата набъбна до 3:5 за съперничката ѝ.Тя обаче запази самообладание и успя да спечели за втори пореден път своето подаване и Кириленко сервираше за победата при 4:5 в своя полза.

След кратка почивка обаче красивата рускиня наложи убийствено темпо, спечели сервис-гейма си на 0 и се поздрави с първа победа, и то в дебюта си на подобен форум.