Ким Клайстерс ще участва с "уайлд кард" на US Open

снимка: ройтерс

Бившата номер 1 в световната женска ранглиста Ким Клайстерс (Белгия), която през този месец се завърна на корта след дълго отсъствие, получи официална покана да участа с "уайлд кард" на започващото в края на месеца Открито първенство на САЩ по тенис.

 

За последно белгийката се състезава на US Open през 2005 г., когато и спечели турнира, което си остава и единствения й засега трофей от Големия шлем.