Килиан Албрехт с първа победа за новия сезон

снимка: SKI.BG

Килиан Албрехт постигна днес първата си победа за сезона на слалом. Австриецът с български паспорт спечели най-техничната дисциплина в Маунт Хотам (Австралия). Стартът е от календара на ФИС и е валиден за Купата на Австралия и Нова Зеландия.

 

Албрехт спечели първото място с общо време от 1:34,50 мин. Далеч назад на второ място с 1:36,77 мин остана Бьоргвин Бьоргвинсон (Исл), а трети с 1:37,42 мин е Магнус Андерсон (Шв). В състезанието стартираха общо 72-а алпийци от цял свят.

 

За представянето си в слалома Килиан взима невероятните 6 наказателни точки. За последно по-ниски наказателни точки Албрехт е взимал през далечната 2002-ра година, когато зае второ място в слалома за Световната купа в Кицбюел.

 

Според Килиан този му успех ще му позволи през новия сезон да стартира в Световната купа с 35-ти стартов номер, което е много важно за успешното му участие. Победата в Австралия е под №30 за Албрехт в стартовете под егидата на ФИС. От тях 26 са на слалом и 5 в гигантския слалом.

 

В предните си два старта в австралийския курорт Албрехт записа и отлични постижения в гигантския слалом. При първото си участие той зае 3-то място, а ден по-късно бе втори, като отстъпи само с 0,08 сек на звездата на шведите Никлас Райнер.

 

За последно Килиан има призово класиране на гигантски слалом - второ място на 29 март 2007 г., по време на националния шампионат на България в Банско. През този сезон обаче Албрехт заяви, че ще наблегне сериозно и на тази дисциплина.