Килиан Албрехт не успя да влезе във втория манш на слалома във Венген

снимка: bgolympic.org

Само 16 стотни не достигнаха на българския национален състезател Килан Албрехт да кара във втория манш на слалома за Световната купа във Венген, съобщи БФСки.

 

Килиан се спусна много добре и единствено много задната стартова позиция /стартов номер 56/ го възпря да влезе в първите 30 състезатели, които ще карат във втория манш.

 

Албрехт се класира 35-ти в първия манш, на 2.16 секунди след водача във временото класиране Мани Прангер от Австрия.

 

Вторият български състезател Георги Георгиев-Гого беше с предпоследен стартов номер 71, но не успя да завърши състезанието.

 

Уникална изненада се получи, когато последният състезател в слалома, непосредствено след Гого, хърватина Натко Зрънчич-Дим /роден 1986г./ с номер 72 се спусна фантастично и застана на 20-то място наравно с Ларс Мире и Митя Валенчич.