Килиан Албрехт 17-ти на слалома в Кицбюел

Австриецът, представящ България Килиан Албрехт записа страхотно представяне по време на слалома в Кицбюел, Австрия. Албрехт завърши на 17-то място в надпреварата и спечели 11 точки за Големия кристален глобус. Той завърши първия манш на 28-ма позиция, но благодарение на добро си каране във втория и многото отпаднали прогресира в класирането.

 

Изненадващо победата извоюва французинът Жулиен Лизеру, който бе седми след първия манш, но направи страхотен втори манш и постави най-доброто време -  1:33:83. Това бе първа победа в кариерата на Лизеру. Втори се класира друг французин - Жан-Баптист Гранж, който остана на 8 стотни след победителя. Третото място на почетната стълбичка бе отредено за италианеца Патрик Талер, финиширал на 67 стотни след Лизеру.

 

След старта днес, настъпи промяна в челото на класирането за Световната купа. Първи излезе хърватинът Ивица Костелич с 675 точки, докато досегашният лидер Бенямин Райх остана на втора позиция с 660 точки, след като не завърши днешния слалом. Трети е Жан Баптист Гранж - 656 точки, а по-нататък се нареждат Аксел Лунд Свиндал (Норвегия) - 655 точки и Дидие Дефаго (Швейцария) - 595 точки.

 

С днешното си 17-то място в слалома Килиан Албрехт се изкачи на 43-та позиция сред слаломистите и на 106-та сред всички състезатели в Световната купа, със своите общо 14 т.