
Българският национален състезател от австрийски произход Килиан Албрехт завърши на 14-о място в първия манш на нощния слалом в Шладминг, съобщава сайтът на родната ски федерация.
Състезанието е една от най-интересните алпийски надпревари от Световната купа, което традиционно събира огромна публика в австрийския зимен център Шладминг. Килиан стартира с невероятен взрив, давайки на първата междинна контрола изненадващите за абсолютно всички 6 стотни по-добро време от най-добрия в слалома до момента - австриеца Райнфрид Хербст (47.73 сек.).
По-надолу по трасето Албрехт слаломираше с истински хъс, точно какъвто очаквахме и се надявахме да покаже, даде едва +36 стотни изоставане от Хербст на второто междинно време, след което като че ли леко забави за сигурност и пресече финала с време 49.43 секунди, на +1.70 секунди от временния лидер.
Така Килиан изпревари световни величия като Тед Лигети (15-ти +1.72 сек.), Боде Милър (16-ти +1.81 сек.), Джорджо Рока (18-ти +2.05 сек.), Жулиен Лизеру (23-ти +2.42 сек.) и т.н. С 14-ото си място в първия манш Албрехт направи заявка за най-добро представяне на български алпиец в слалом за Световната купа от доста много години насам.
Вторият манш на уникалния нощен слалом в Шладминг ще започне точно в 21:45 часа българско време.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ