Киев победи Загреб в битката на Динамо-тата (СНИМКИ)

Динамо Киев спечели първите си точки в група А на Шампионската лига, след като украинският колос победи с 2:0 съименника си от Динамо Загреб.

Олег Хусев и автогол на Йосип Пиварич донесоха успеха на киевчани, докато хърватският шампион така и не успя да отговори на предизвикателството. По този начин Динамо Киев се изравни с Пари Сен Жермен, като и двата тима имат по 3 точки, докато клубът от Загреб остава с нулев актив.

Киевчани откриха резултата след само три минути игра, когато Хусев оползотвори центриране на Вукоевич.

В 33' резултатът бе удвоен, а главен виновник за това бе Йосип Пиварич, който отбеляза в собствената си врата за крайното 2:0 в полза на домакините.

През второто полувреме нови голове в Киев така и не паднаха, но домакините вече си бяха осигурили крайния успех.