Кевин Дюрант прати Оклахома на финал след 105:90 над Мемфис

Отборът на Оклахома Сити Тъндър спечели 1/2 финалния двубой с тима на Мемфис Гризлис след 105:90 в последната седма среща от серията. Така след 4-3 победи Оклахома се класира за финала на Западната конференция, където ще се изправи срещу тима на Далас Маверикс.

Най-добрият реализатор в НБА Кевин Дюрант бе в основата на успеха на своя тим. Домакините от Оклахома започнаха по-добре двубоя и взеха преднина от 4 точки в първата четвърт. Във втората четвърт резултата се разви по-същия начин. След почивката Оклахома поддържаше инициативата като в крайна сметка спечели със 105:90.

Кевин Дюрант се превърна в герой за своя тим, реализирайки 39 точки и 9 борби. Джеймс Харден добави 17 точки, а Ръсен Уестбруук записа „трипъл-дабъл" с 14 точки, 10 борби и 14 асистенции. За отбора на Мемфис най-добър бе Зак Рандолф, който записа „дабъл-дабъл" със 17 точки и 10 борби. Майк Конли добави още 18 точки.

Така финалът в Западната конференция започва във сряда сутринта, когато Далас приема Оклахома.